Sık Sorulan Sorular

 • Ürünlerin garanti süresi ne kadardır?

  Sitemizde satışa sunulan ürünlerin garanti süreleri yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 Yıl - 24 Ay dır. Ancak bazı ürünlerde bu süre 2 yılın üzerinde olabilir. Ürün kartları içerisinde garanti süreleri ile ilgili bilgiler ayrıca belirtilmektedir.

 • Garanti süresi içinde arızalanan ürünlerde nasıl bir yol izlenir?

  Sayfamızda satışa sunulan tüm ürünler resmi Türkiye distribütör/ithalatçı firmaların garantisi altındadır.
  Garanti süresi içinde arızalanan ürünlerin servislerini garanti kartlarında gösterilen ve servis hizmeti verme yetkisi olan servis noktası tarafından verilebilmektedir. Yetkili servisi olan ürünler için satış faturasını ibraz ederek size en yakın yetkili servisten teknik destek alabilirsiniz.
  Garanti kartında belirtilen bir servis noktası yoksa, satın aldığınız firmaya yani firmamıza kargo ile göndermeniz gerekmektedir ve ürünün teknik servis işlemleri (onarım, değişim vb) distribütör/ithalatçı firma servisi tarafından gerçekleştirilir. Arızalı ürün kargo gönderim bedeli müşterimize aittir.  

  Arızalı bir ürünü firmamıza göndermeden önce sayfamızdan lütfen teknik servis talep formu doldurunuz. Böylece servis durumunu takip etmeniz ve işlemlerini görmeniz daha kolay olacaktır.

  Arızalı ürünü gönderirken, ürünün faturası ve garanti belgesi ile birlikte kargoda herhangi bir hasar almasını engelleyecek mufazalı bir paket içerisinde gönderiniz. Paket içerisinde karşılaşılan sorun ile ilgili bir açıklama notu eklemeniz faydalı olacaktır. Ürün distribütör/ithalatçı firma teknik servisi tarafından kontrol edilecek, arızası garanti kapsamında ise gerekli onarım veya değişim işlemleri yine ithalatçı tarafından yapılacaktır. Ürününüzü geri gönderirken kargo ücreti bize aittir. Not : Kullanıcı hatası ile oluşan fiziksel hasarlar ve kullanıcı müdahaleleri garanti kapsamına girmemektedir. 

 • Yeni aldığım ürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım?

  Teslim tarihiden itibaren ilk otuz gün içerisinde arıza bildirimi yapmanız ve ürünü göndermeniz durumunda söz konusu arızanın tespit edilmesiyle beraber iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.
  Arızalı olduğunu düşündüğünüz ürün için mail ya da telefonla bilgi alarak arızanın kullanım hatalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenip sorunu yerinde gidermenizi sağlayabiliriz.
  Arızalı ürünü size gönderildiği şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı uygun bir paket içinde göndermelisiniz. Ürünün kendisinde ya da orijinal ambalajında çizik, bant, etiket veya herhangi bir hasar olmamasına dikkat ediniz. Ürünle birlikte satış faturası da tüm nüshalarıyla gönderilmelidir. Arızalı ürün firmamıza ulaştığı gün arıza tespiti için teknik servise alınır ve genel olarak bir kaç gün içerisinde arıza tespiti yapılarak iade süreci başlatılır. Eğer aldığınız ürünün teknik servisi yetkili servislerce yapılıyorsa, ürün en kısa sürede arıza tespiti için firmamız tarafından yetkili servise gönderilir ve servisin verdiği arıza raporu neticesinde değişimi yapılır veya iade alınır.
  Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Düşme, kırılma, yetkisiz tamir, yanma, voltaj değişiklikleri gibi)