Seagate ST500LX025 FireCuda 500GB 128Mb 5400Rpm Sata3 2.5" Disk
Diğer SEAGATE Ürünleri
FireCuda 500 GB
ST500LX025
Flash teknolojisini sabit disk platformuyla birleştiren FireCuda™ 2,5 flash hızlandırmalı sabit disk, piyasadaki en hızlı 2,5 inç sabit disktir
İdeal alanlar :
• Genel amaçlı PC yükseltmeleri
• Yüksek performanslı PC'ler
• PC oyun sistemleri
• İş istasyonları
• Yaratıcı profesyonel sistemler
Performans : Standart HDD'lere oranla 5 kat hızlı
Temel özellik : Daha Hızlı önyükleme Süreleri
z Yüksekliği : 7 mm
Sınırlı Garanti, Yıl : 5
önemli Avantajları
Devasa 500 GB, 1 TB ve 2 TB seçenekleri FireCuda'yu piyasadaki en geniş kapasiteli 2,5 inç sabit disk yapar ve müşterilere yüksek performanslı bir deneyimin yanı sıra 7 mm z yüksekliği boyutunda çok sayıda veriyi depolama imkanı sunar.
Hızlı. Büyük. Dayanıklı.
Yırtıcı Performans
Daha Zengin Oyun Deneyimi
FireCuda kesintisiz performans ve oyun için daha yüksek yükleme hızları sunar
Dakikalar içinde değil, saniyeler içinde sürücünüzün performansını artırarak zamandan kazanın
Geleneksel sabit sürücülerden 5 kata kadar daha hızlı bir şekilde oyuna katılın.
Yorulmak Bilmeyen Dayanıklılık
Verimli Güç Tasarrufları
FireCuda ile potansiyel olarak toplam masrafınızı azaltın ve yapabileceklerinizi artırın. FireCuda 2,5 inç flash hızlandırmalı sabit diskler rakiplerinden daha az güç tüketmek üzere performans ayarından geçmiştir. Güç tüketiminin ve ısı oluşumunun azaltılması, özellikle oyun oynarken ve birden fazla uygulama çalıştırırken sistem performansının ve dayanıklılığın artırılmasına yardımcı olur.
Teknik Özellikler
Kapasite : 500 GB
Model Numarası : ST500LX025
Model Adı  : FireCuda
Form Faktörü : 2.5"
Arabirim : SATA 6 Gb/sn
Performans
Dönüş Hızı (devir / dakika)  : 5400
Önbellek (MB) : 128
Veri Aktarım Hızı (MB/sn) : En fazla 140
Karşılaştırma 2,5 inç 5400 devir/dakika /7200 devir/dakika HDD
Oyun Yük Testi2 : %140 Daha Hızlı/%50 Daha Hızlı
Uygulama Yük Testi3 : %450 Daha Hızlı/%300 Daha Hızlı
Windows 7 önyükleme Zamanı4 : %35 Daha Hızlı/%25 Daha Hızlı
Güvenilirlik/Veri Bütünlüğü
Yükleme/Boşaltma çevrimleri : 600.000
Kafa Dinlendirme Yöntemi : QuietStep™ Rampa Yükleme
Okunan Her Bit Başına Kurtarılamayan Okuma Hataları, Maks. : Her 10 başına 1 tane
Güç Yönetimi
Başlatma Akımı (+5 V A) : 1,0
Okuma/Yazma Gücü, Ortalama (W) : 1,6/1,7
Boşta Ortalama (W) : 0,45
Çevresel
Çalışır durumda  : 0° - 60°C
Çalışmıyor  : -40° - 70°C arasında
Çalışır Durumda Darbe Dayanıklılığı: 2 ms (G) : 400
Çalışmaz Durumda Darbe: 1 ms (G) : 1000
Akustik, Boştayken, Tipik (bel—ses gücü) : 2,0
Akustik, Arama, Tipik(bel—ses gücü) : 2,2
Fiziksel
Yükseklik (mm)  : 7,00 mm
Genişlik (mm)  : 69,85 mm
Uzunluk (mm)  : 100,35 mm
Ağırlık (g) : 92
Özel Özellikler
Halojen İçermez : Evet
RoHS Uygunluğu : Evet
Garanti Süresi : 24 Ay
EAN Numarası: 7636490067655
Disk Sınıfı Notebook
Şekil Faktörü 2.5 inç