EVGA GQ 750W 80+ Gold Semi Modüler 135mm Fanlı PSU KE-210-GQ-0750-V2
Diğer EVGA Ürünleri
Cable Length
ATX Cable 1x 600mm (m)
EPS Cable 2x 650mm (m)
PCIE Cable 2x 650mm, 750mm, 2x 650mm (m)
SATA Cable 3x 550mm, 650mm, 750mm (m)
Four-Pin Peripheral Cable 1x 550mm, 650mm, 750mm (m)
Floppy Adapter 1x 100mm (m)
AC Power 1x 1530mm (m)
Modular Cable Type Semi-Modular
Connector Quantity
24 Pin ATX 1x
EPS (CPU) 2x 8pin (4+4)
PCIE 6x 8pin (6+2)
SATA 9x
Four-Pin Peripheral 3x
Floppy 2x
Power Specs
AC Input 100 - 240 VAC, 10A, 50 - 60 Hz
Rail +3.3V +5V +12V +5Vsb -12V
Max Output 24A 24A 62.4A 3A 0.5A
748.8W
120W 748.8W 15W 6W
Total 750W @ +50C
Additional Details
Operating Temperature 0° to 50° C
Japanese Capacitors 100%
ECO Mode Yes
MTBF 100,000 Hours
Net Weight 7 lbs
Size 85mm (H) x 150mm (W) x 165mm (L)
Approvals TUV, CB, CE, FCC, RCM, cTUVus, WEEE, RoHS
Compliance with ErP Lot 6 2013 Requirement
Fan Size / Bearing 135mm Fluid Dynamic Bearing