Kargo Bedava Hızlı Gönderi
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
Bu ürün stoklarda tükenmiştir
147 adet ürün listelenmiştir. Toplam 9 sayfa

En Çok Satan ASUS Ekran Kartları Kategorisi Ürünleri

1
Asus PH-GT1030-O2G GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5 64Bit 16x

Asus PH-GT1030-O2G GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5 64Bit 16x

%10

İndirim

846,89 TL 760,84 TL
Kargo Bedava Hızlı Gönderi
%50

ASUS Ekran Kartları
Oyuncuların Bir Numaralı Tercihi

ASUS, Dünya çapında kullanıcılar arasında bilinirliği en fazla olan markalardan biridir. ASUSTeK Computer Inc. adıyla 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisidir.
Ekran Kartı, Anakart, Monitör, 2 si 1 Arada, Laptop, Notebook, Dizüstü Bilgisayar, Masaüstü ve Mini ITX Bilgisayar, Network, Cep telefonu ürünleri gibi geniş bir üretim ağına sahip olan Asus özellikle son yıllarda ürettiği her ürünle çıtayı biraz daha yükseltmiş ve adından sıkça söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan marka, ürününü kullanan veya kullanmayan herkes tarafından takdir edilmektedir.

Neden "ASUS"?

ASUS adını, Yunan mitolojisinde bilgi ve ilhamın kaynağı kanatlı at “Pegasus” un son dört harfinden (ASUS) almaktadır. ASUS, ismini aldığı bu mitolojik yaratığın gücünü, yaratıcı ruhunu ve saflığını kendi bünyesinde birleştirerek ürettiği her ürünle bu özellikleri bir üst basmağa taşımayı amaçlamıştır. Pazara sunduğu ürünlerde kalitesinin yeniliğinin, gücünün ve yaratıcılığının üst düzeyde olduğunu bu varlık ile sembolize etmektedir. Böylece ASUS'un vizyonu da hayat bulmuş, ASUS, müşterilerinin hayatına kaliteli tasarımlar ve inovasyonlar katan tüketici teknolojilerinde önemli bir yere sahip firma konuma yükselmiştir.

Asus her türlü oyuncu ekipmanını ROG başlığı adı altında sunmakta ve Asus oyunculara özel ürettiği ürünleri için kısaca “ROG yani Republic Of Gamers” etiketi kullanmaktadır.
Asus ekran kartı ürünlerinde bazı seri isimleri karşımıza çıkmaktadır. ASUS, tıpkı marka isminin kaynağı gibi Yunan mitolojisinden ilham almakta ve örneğin STRIX ve CERBERUS gibi adları ekran kartlarında kullanmaktadır.

ASUS STRIX – CERBERUS Nedir ?

Antik Roma ve Yunanca "baykuş" kelimesinden alınan STRIX, en keskin işitme ve görme duyusuna sahip olmak anlamına gelmektedir. STRIX, çevrenizi hissederek en küçük hareketleri bile algılayabilmeniz ve tepki verebilmeniz anlamına gelmektedir.
ASUS STRIX Oyuncu Ekran Kartları, içerisinde %30 daha serin ve 3x daha sessiz performans için maksimum hava akışı sağlayan Üçlü Wing-Blade 0dB Fan Tasarımı ile DirectCU III'ün bulunduğu ASUS'a özgü teknolojiler barındırır. Asus STRIX Serisinde üst seviye uzay sınıfı kalite ve dayanıklılık için Super Alloy Power ile ASUS AUTO-EXTREME Teknolojisi'ni de sunuyor. Sezgisel performans ayarlama ve oyununuzu anında yayınlamak için XSplit Gamecaster ile GPU Tweak II de ürünlerin beraberinde gelen Asus’a özgün yazılımlardır.
Cerberus, kelime kökeni Latince'dir. Latincede Cerberus, eski Yunancada ise Kérberos olarak geçmektedir. Kerberos Yunanca 'çukur iblisi' (çok derinlerdeki, şeytani çukur) demektir.
Kerberos, Yunan mitolojisinde Hades'in yönettiği ölülerin bulunduğu yeraltının kapısında bekçilik yapan üç başlı köpektir. Dev zincirlerle bağlı olan bu köpeğin görevi yer altına giren ölülerin tekrar yeryüzüne çıkmalarını önlemektir.
Cerberus özellikle kapıların, eşiklerin ve sınırların bekçisi olmanın ilk örneği olmuştur. ASUS, Cerberus adını verdiği ürünlerinin logosunda bu Yunan mitolojisinde bahsi geçen Cerberus/Kerberos'u kullanmakta ve ilham almaktadır.

Hangi Ekran Kartı ?

Günümüzde ev kullanıcıları ve Oyuncular güçlü ekran kartlarını tercih etmektedir, ki söz konusu markaların serilerinin ardından gelen sayılar ne kadar yüksek olursa ekran kartının da o kadar güçlü olduğu anlaşılmaktadır.

Örneğin nVidia GeForce® RTX 2070 GPU barındıran bir kart, aynı markanın bir önceki nesil grafik işlemcilerinden olan GeForce GTX 1070 Ti GPU içeren ekran kartından çok daha üstün özelliklere sahiptir. Aynı şekilde AMD Radeon RX VEGA 56 GPU barındıran bir kart, AMD Radeon RX 580 GPU içeren bir karttan çok daha üstün özelliklere sahiptir ve RX VEGA modelinin daha sonra çıkan, güncel bir ürün olduğunu ifade etmektedir. 

Ekran kartı tercihi yaparken ürünlerin sadece Bit - Veriyolu bant genişliğine bakmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda kartın üzerinde kullanılan bellek efektif frekans (MHz veya GHz) değerine de bakmak gereklidir. Bellekle grafik işlemcisinin haberleşmesinin hızlı olması ekran kartının performansını artıran en önemli etkendir. Bu frekans değeri ne kadar yüksekse, ekran kartı aynı derecede yüksek performans sunacak ve fiyatı da yeni teknoloji kullanması sebebiyle artacaktır. Kartlarda kullanılan GDDR2, GDDR3, GDDR5, GDDR5X, GDDR6 ve en son teknoloji ürünü HBM2 RAM’lerin frekansları birbirlerinden çok farklıdır ve GDDR6 ramlerin çalışma frekansları önceki nesil RAMlere göre çok daha yüksektir. Hali hazırda kullanıcılara GDDR56 ve HBM2 bellek içeren ürünler en güçlü ekran kartları olarak sunulmaktadır.

Yeni bir ekran kartı sipariş etmeden önce, sisteminizde hazırda var olan güç kaynağının, ekran kartının çalışması için ihtiyaç duyacağı güç ve PCI-e bağlantı ihtiyaçlarını da karşılaması gerektiğini unutmayınız. Ürün sayfalarımızda yer alan teknik özellikler başlığı altında genelde Güç Gereksinimi ve Güç Tüketimi satırı ile Watt güç değerleri sizlere sunulmaktadır. Sisteminizin güç kaynağı seçtiğiniz ekran kartı için yetersiz kalıyorsa ihtiyaç duyulan yeni bir Güç Kaynağı/Power Supply ürünleri için Bilgisayar Parçaları > Bilgisayar Bileşenleri > Power Supply kategorimizi ziyaret edebilir ve bütçenize uygun bir ürünü seçebilirsiniz.

Bu kategori içerisinde Asus ekran kartlarına ihtiyaçlarınıza uygun hazırlanmış filtreleme seçeneklerimiz ile daha hızlı erişebilir, kampanyalar hakkında bilgi edinebilir, indirimli fiyatlarımızı inceleyebilir ve de dilerseniz farklı türdeki ürünler arasında kıyasıya bir karşılaştırma yapabilirsiniz.